FIREDOS (www.firedos.de)

- FireDos; yangın hortumlarından gelen suya yangın söndürme sıvılarının eklenmesinde kullanılan bir karıştırma sistemidir. Bu sıvılar, genellikle, köpük yapıcı veya jel oluşturucu bir madde olmaktadır. Ürünler, bir araç içerisine yerleştirilebilecek şekilde, taşınabilir üniteler halinde veya sabit sistemler şeklinde tedarik edilebilmektedir.

- FireDos Sistemleri; tamamen güvenilir, kullanıcı dostu ve hepsinden önemlisi, yangın söndürme amacına uygun çok etkili bir karıştırma sistemini kullanıcıya  sunmak üzere tasarlanmıştır.

- FireDos Sistemi elektrik ve benzeri harici güç kaynaklarından bağımsız olarak çalıştırılabilmektedir. Sistem, basit anlamda, yangın söndürme sıvısının karıştırıldığı suyun akış gücü ile harekete geçmektedir.

- FireDos Sistemi ile, basınç veya akış koşulları ve bunlarda görülebilecek değişiklikler ne olursa olsun, sabit bir karıştırma oranı temin edilebilmektedir.

- FireDos her tür yangın söndürme uygulamasına yönelik zengin ürün yelpazesine sahip olup, çeşitli boyutlarda bulunmakta ve sabit sistemler, yangın söndürme araçları üzerine monte edilebilecek üniteler, mobil uygulamalar, tatlı suya ve deniz suyuna yönelik uygulamalar gibi bir çok ilave seçeneğe de imkan tanımaktadır.

- FireDos izlenmesi kolay bir sistemdir. Operatörler her zaman, sistemin amaca uygun olarak kullanıma hazır olup olmadığını asgari çaba ile ve bir ön karıştırmaya gerek olmaksızın , kontrol edebilmektedir.

- FireDos üniteleri dünyanın her tarafında başarı ile kullanılmakta olup, birçok tanınmış firma tarafından binlerce uygulamada kullanılmak sureti ile, ürünlerinin kalitesini ve dayanıklılığını ispatlamıştır.