GRUPPO ATURIA

Dalgıç Pompalar :

Gruppo Aturia; yaklaşık 60 yılı aşkın bir süredir yapmakta olduğu elektrikli dalgıç pompa kurulumları sayesinde, bu pompalara ihtiyaç duyulan her alandaki birçok uygulamada sayısız  deneyim elde etmiştir. Kuyu sularının çekilmesinde kullanılan dalgıç pompalar, önce düşey milli derin kuyu pompalarının yerini almıştır.

Pompa yapımında bronz , döküm ve paslanmaz çelik gibi farklı malzemelerin kullanılması sayesinde , sözkonusu pompalar güvenilirlik ihtiyacının yüksek olduğu ağır uygulamalarda da başarı ile kullanılabilmektedirler. Madencilik, off-shore, endüstriyel alanlar ve denizcilik  sektöründeki çalışmalar bu uygulamalardan bazılarıdır.

Uygun özellikteki dikey ve yatay silindirik tanklar içerisine yerleştirilen dalgıç pompalar sayesinde (kuru tip pompaların kullanıldığı konvansiyonel çözümlere nazaran daha dar alanlarda) sessiz işletime olanak tanıyan basınçlı kaldırma sistemleri oluşturulabilmektedir.  Müşterilere en iyi verimde çalışan "hidrolik karakteristiklerin" temin edilebilmesi amacı ile, beşyüz pompadan fazla dalgıç pompa modelinin yer aldığı ürün yelpazesinde çok çeşitli pompa kapasite ve basma yükseklikleri sunulabilmektedir.


Dalgıç Motorlar

Dalgıç Pompalar
 

Kuru Tip Pompalar (Yüzey Pompaları) :

Gruppo Aturia; birçok önemli üretim sahasından gelen ihtiyaçları karşılayabilecek özellikte kuru tip pompaların yer aldığı geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Monoblok pompalar; yapılardaki su dağıtım, ısıtma ve hava şartlandırma sistemlerinde kullanılmaktadırlar.

Tek kademeli ve split-case (bölünebilir gövdeli) tip pompalar; yüksek debi ve sınırlı basma yüksekliğine ihtiyaç duyulan su yolu pompa istasyonları, yangın söndürme çalışmaları ve temiz su endüstrileri gibi alanlarda kullanılmaktadırlar.

Pompa istasyonlarında kullanılan çok kademeli pompalar suni kar yapma işlemlerinde, ters ozmoz proseslerinde ve boyler besleme gibi daha karmaşık görevlerde de kullanılabilmektedir. Diğer yanda düşey milli pompalar ise endüstriyel suların resirkülasyonunda, enerji santrallerinde, drenaj sistemlerinde ve balık çiftliklerinde yer almaktadır.


Monoblok Pompalar

Monoblok Pompalar
(Sıralı)

Tek Kademeli Pompalar

Çok Kademeli Pompalar

Bölünebilir Gövdeli
Pompalar

Düşey Milli Pompalar
 

Proses Pompaları :

ROTOS ağır çalışma koşullarında ve bu  tür ağır uygulamalar için öngörülen uluslararası standartlara göre yüksek teknolojili pompalara ihtiyaç duyulan alanlarda işletilmektedir.

API 610 , ISO 2858  ve ISO 5199 standartlarına uygun olarak üretilen sözkonusu pompalar, yağ rafinerilerinin yanı sıra, en önemli kimyasal ve petrokimyasal tesislerde de doğal olarak kullanım alanı bulabilmektedirler.

Manyetik Tahrikli Tip Pompalar; parlayıcı ve zehirli birtakım kimyasal ürünlerin pompajında, güvenilirlik ve güvenliğin ön planda olduğu durumlara göre API 685 ve ISO 2858 standartlarına uygun olarak imal edilmişlerdir.

Silindirik Tip Pompalar ise sıvılaştırılmış gazların ve uçucu sıvıların verimli bir şekilde pompajını sağlamak üzere geliştirilmişlerdir. Jeotermi, desalinizasyon (tuz giderme), off-shore, kariyojenik akışkanlar vb. birtakım özel uygulamalar için de, ROTOS'un geniş ürün yelpazesinde bu tür uygulamaların gerektirdiği koşulları sağlayabilecek pompa modelleri bulunabilmektedir.


Tek Kademeli Pompalar

Proses Pompaları

Düşey Milli Tek
Kademeli Pompalar

Düşey Milli Silindirik
Pompalar

Manyetik Tahrikli Tip,
Keçesiz Pompalar

Manyetik Tahrikli Tip,
Keçesiz Pompalar
 

Yangın Söndürme Pompaları :

Gruppa Aturia; (Audoli & Bertola Division ile birlikte) suyla yangın söndürme ürünleri tedarikçisi olarak yangınla mücadele alanında da görev yapmakta olup, söz konusu ekipmanlar Avrupa Standartlarına (EN 12845 e EN 12259-12) ve Amerikan Standartlarına (NFPA 20) uygun olarak imal edilmişlerdir.

Audoli & Bertola'nın teknik donanımı sayesinde söz konusu ürünlerin; rafineri, petrokimya endüstrilerileri, off-shore ve sahil tesisleri ve platformların gerektirdiği en ağır koşulları karşılayabilecek şekilde yapılarda ve endüstriyel alanlarda kolaylıkla kullanılabilmeleri mümkündür.

Audoli & Bertola, ayrıca, patlamaz ve alev almaz alanlar için de bir ürün çeşidi geliştirmiştir: Eexd II B veya C Atex sınıflandırma alanlarında çalıştırılmaya uygun birçok dizel motorlu ve gaz motorlu ürün paketi oluşturulmuştur.

Audoli & Bertola'nın ürün yelpazesinde, yangın söndürme uygulamalarına yönelik birçok santrifüj pompa alternatifi de bulunmakta olup, sözkonusu ürünler yatay milli veya düşey milli santrifüj pompalardır.

Audoli & Bertola, aynı zamanda, aşağıdaki ürünler için "Factory Mutual" onayı almış bulunan tek Avrupa Pompa Üreticisidir. Bu ürünler :

- Düşey Milli Türbin Pompaları : 500 GPM-4000 GPM arasında 
(50 ve 60 Hz için)
- Split-case (Bölünebilir Gövdeli) Tip Pompalar : 750 GPM-2000 GPM arasında
(50 ve 60 Hz için)