KIDDE FIRE FIGHTING

Endüstriyel Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM200™ Gazlı Söndürme Sistemi

"Dupont" geliştirdiği FM-200 gazı temiz, güvenilir, ozon tabakasına zarar vermeyen, çevre dostu bir gazdır.

FM-200 Gazı söndürme sonrası temizlik gerektirmemesi, hızlı olması ve düşük konsantrasyonu sebebi ile her zaman tercih sebebidir.

Dupont' un NFPA 2001'de yeralmış ve FM/UL standartlarına haiz FM-200 Gazı, KIDDE'nin FM ve UL standartlarında geliştirdiği CE onaylı söndürme sistemi, Cevsad'ın bilgisayar teknolojisinde destekli FM onaylı hidrolik ile özel dizayn ve projelendirme mühendisliği ile birleşerek hizmetinizdedir.

İlgili Doküman:

FM200™ Sistem Broşürü
FM200™ Gaz Broşürü

NOVEC™ 1230 Gazlı Söndürme Sistemi

"3M" tarafından geliştirilen NOVEC™ 1230 gazı temiz, güvenilir, ozon tabakasına zarar vermeyen ve buna ilaveten atmosferik ömrü 3 gün olan ve sera etkisi yaratmayan çevre dostu bir gazdır.

NOVEC™ 1230 Gazı söndürme sonrası temizlik gerektirmemesi, hızlı olması ve düşük konsantrasyonu sebebi ile her zaman tercih sebebidir.

3M' in NFPA 2001'de yeralmış ve FM/UL standartlarına haiz NOVEC™ 1230 Gazı, KIDDE'nin FM ve UL standartlarında geliştirdiği CE onaylı söndürme sistemi, Cevsad'ın bilgisayar teknolojisinde destekli FM onaylı hidrolik ile özel dizayn ve projelendirme mühendisliği ile birleşerek hizmetinizdedir.

İlgili Doküman:

NOVEC™ 1230 Gazlı Söndürme Sistem Broşürü
NOVEC™ 1230 Gaz Broşürü

ARGONITE™ C60 (IG55) Gazlı Söndürme Sistemi

ARGONITE™, ozon tabakasına verdiği zararlardan dolayı üretimi yasaklanan Halon ve türevi olan yangın söndürücü gazlara alternatif olarak geliştirilen doğal çevre dostu bir söndürücü gazdır.

Argonite %50 Nitrojen (Azot) ve %50 Argon gazından oluşmuş karışım ve basınç altında depolanan bir gazdır. Argonite ortamdaki oksijen seviyesini %20.9'dan %12.5 düşürerek yangın söndürülmesine etken olmaktadır. Argonite, yalıtkan özelliği ve insan sağlığına zararsızlığı sebebi ile insanların bulunduğu kompütürize odalarda kullanımı bir tercih sebebidir. İnert gazlar sınıfına giren Argonite geliştirilen 300 bar'lık yeni sistemi ile daha önce yıllardır kullanılan (150 ve) 200 barlık İnert sistemlere nazaran %30 daha az depolama imkanı sağlayarak montaj ve bakım maliyetlerinde dikkate alınır bir avantaj getirmektedir.

Dünya imalatçılarından KIDDE geliştirdiği ARGONITE™ C60 Söndürme Sistemi uluslararası aldığı ödüller, sahip olduğu standart ve onaylar ile dünya uygulamalarını hızla arttırmaktadır.

Cevsad, KIDDE firması ile yaptığı işbirliği ile ARGONITE™ C60 gazlı söndürme Sistemleri konusunda dizayn, VDS onaylı hidrolik, proje, malzeme temini, montaj ve devreye alma konularında hizmetinizdedir.

İlgili Doküman:

Argonite Gazlı Söndürme Sistem Broşürü

CO2 Gazlı Söndürme Sistemi

Yangınla Mücadele Sistemlerinde en eski ve klasik uygulama methodlarından biri olan CO2 Gazlı Söndürme Sistemi, Kidde firmasının imalatında olan FM/UL ve CE onaylı CO2 Gazlı Yangın Söndürme Sistemi ve Cevsad'ın uygulama tecrübelerine bağlı olarak her alanda dizayn, satış ve teknik servisimizle hizmetindeyiz.

Uygulama Alanları

  • Elektrik Panel Odaları
  • Transformatörler
  • Boya Kabinleri ve Boyama Atölyeleri
  • Alev Alabilir Sıvı Depoları
  • Döşeme Altları
  • Türbün ve Generatörler
  • Gemiler
  • Arşivler

İlgili Döküman:

CO2 Gazlı Söndürme Sistem Broşürü